" Mutluluğa Giden Yol "

Kullanıcı Sözleşmesi

Aşağıda yer alan kurallar Helalimlol.net  ile Helalimol.net  üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin içeriğini belirler .Değerli Üye Adaylarımız ; Helalimol.net’e  üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

İşbu sözleşmenin konusu, bu sitede sunulan hizmetleri, bu hizmetlerden yararlanma şartlarını ve tarafların hak ve yükümlülüklerini içerir . İşbu sözleşmenin kapsamı,  işbu sözleşme ile site içerisinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin Helalimol.net tarafından yapılmış olan bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardan oluşmaktadır.  Üye, işbu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, site içinde yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin Helalimol.net tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olur. Üye bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. 

Genel kurallar
1. Helalimol.net sitesi, yalnızca 18 yaşından büyüklere hizmet vermektedir.. Helalimol.net’te  üye formunu dolduran herkes 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder.

2.18 yaşından küçük olduğu tespit edilen üyelikler, iptal edilir ,geçersiz kılınır.
3. Helalimol.net üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilmesi ve devri olamaz. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan Helalimol.net sorumlu değildir. 
4. Helalimol.net’te  her rumuz bir kere kullanılır. Üye olan herkes, rumuz ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan Helalimol.net sorumlu değildir. 
5. Helalimol.net’e üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunması üyenin sorumluluğundadır. Bundan kaynaklı problemlerden  Helalimol.net sorumlu değildir. 

6.Üye olurken belirleyeceğiniz şifrenin kolay ve basit olmamasının yanında güvenli olmasına dikkat ediniz.
7. Helalimol.net ‘te oluşturulan profiller tüm Helalimol.net ziyaretçilerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek/paylaşmamak , profiller sürekli olarak editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır. 
8. Helalimol.net ‘e fotoğrafını bırakan üyeler Helalimol.net sistemi tarafından otomatik olarak "Günün üyesi(ve/veya ayın üyesi/yılın üyesi) , günün yıldızı, ayın yıldızı ve yılın yıldızı " seçilebilir. Günün üyelerinin fotoğrafları Helalimol.net ‘in çeşitli yerlerinde yayınlanır. Üye resimlerinin "Günün üyesi " bölümünde yayınlanması sistemin otomatik olarak belirlemesi nedeni ile Helalimol.net yayınlanması veya yayınlanmaması gibi sebeplerle sorumlu tutulamaz. 
9. Helalimol.net mesaj merkezindeki mesaj sayısı, ilgili sayfada beyan edilen limitleri aşan üyelerin mesajları en eski tarihli olanlardan  başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay boyunca hiç giriş yapmayan üyelerin tüm mesajları tamamen silinebilir. 
10. Favori listesindeki kayıtlar, mesajlar ve gülümsemeler geçmiş tarihli olanlardan başlayarak silinebilir.

11. İnteraktif alanlar:

a) Bir kullanıcı, başka bir kullanıcının interaktif alanlarını istediği gibi kullanmasını engelleyemez. 

b) Kullanıcı üye, suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez. 

c) Kullanıcı üye , bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez. 

d) Helalimol.net  web sitesi, sadece bireylerin kişisel kullanımına açıktır ve hiçbir şekilde ticari amaçlarla kullanılamaz. Herhangi bir iş çevresi, şirket veya organizasyon herhangi bir amaçla bu siteye üye olamaz. 

e, Helalimol.net doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde illegal ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. 

f) Kullanıcılar, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik e-posta zincirleri kurulamaz; junk e-posta gönderilemez. 

g) Helalimol.net üyelerini  bu tip reklam faaliyetleri ya da ısrardan korumak için tedbir amacıyla , bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını saklı tutar.

12. Helalimol.net site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından/paylaştıklarından  sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir. 
13. Helalimol.net link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. 
14. Site üyesi, sitenin genel kullanım alanında yayınlanan her türlü bilginin dünya çapında kullanım, sergileme ve dağıtım hakkını, geri alınamaz, sürekli, özel olmayan, tamamen ücreti ödenmiş olarak Helalimol.net ‘e vermiş olur. Helalimol.net, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir. 

15. Helalimol.net, üyelerinden gelen evlilik ve mutluluk hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde kullanabilir. 
16. Helalimol.net ‘te bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda Helalimol.net  hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez. 
17. Teknik aksaklıklardan dolayı Helalimol.net’te  hata ya da kesinti olabilir. Helalimol.net, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir. Helalimol.net, telefon ve network ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları, İnternet trafiğindeki tıkanıklık, üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan dolayı sorumlu değildir. 

18. Helalimol.net, üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından dolayı  sorumlu değildir. 

Standart Üyelik 
19. Profil kabul şartları: 
Üye olmak isteyen bir kullanıcının profilinin kabul edilmesi için , aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gereklidir : 
a)Profillerde  e-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi verilemez . 

b) Profillerde kullanıcının beyanları (  kendini ya da aradığı kişiyi anlattığı alanlar)  ayrıntılı, açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. 

c) Profillerde kullanıcının kendini ya da aradığı eşi anlattığı alanlarda, herhangi bir biçimde hakaret içeren, ırkçı , ayırımcı, seksist ya da ahlaka aykırı  ifadeler  ve görseller kullanılamaz. Profil sayfaları bütün üyelerimize açıktır. 

d) Profillerde Türkçe dışında bir dil kullanılması yasaktır.

e) Profillerde herhangi bir siyasi görüşün tanıtım , reklam ve propagandası  yapılamaz. 

f) Profillerde herhangi bir şekilde reklam yapılması yasaktır. 


20. Helalimol.net’e üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olması  zorunludur.  Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. Helalimol.net  üyenin verdiği  e-posta adresinin  doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-posta adreslerinden kaynaklanan  hatalardan Helalimol.net  sorumlu tutulamaz. 

Yıldız  Üyelik 
21. Helalimol.net ‘te Standart üyeliğin dışında bir de Yıldız  Üyelik (star üyelik)bulunmaktadır: Yıldız üye olunması durumunda, doldurulan formda verilen bilgilerin hatalı ve eksik  olmasından kaynaklı  ortaya çıkabilecek  sorunların  sorumluluğunun  üyede olduğunu, üye peşinen kabul eder. 
22. Helalimol.net ‘te  Yıldız üye olurken oluşabilecek aksaklıklardan, bankalarla yaşanabilinecek problemlerden Helalimol.net sorumlu değildir.
23. Site üyesi, kredi kartı ile aynı gün içinde, bir defadan fazla işlem yapmaya çalıştığında/ yaptığında ödemelerin toplamı üzerinden yıldız üyelik süresi belirlenerek üyelik hakkı tahsis edilir.
24. Yıldız  Üyeler, üyeliklerini sildikleri (iptal ettikleri) takdirde  yıldız üyelikleriyle ilgili tüm haklarını da kaybetmiş olurlar.  Üyeliğin silinmesi  durumunda,  üyenin hiçbir bilgisi sistemde saklı tutulmaz ve tüm bilgiler yok edilir. Üyelik silinmesinden doğabilecek sorunlardan Helalimol.net sorumlu tutulamaz. 
25. Helalimol.net üyeleri , üyeliklerine ilk önce standart üyelik ile başlarlar.Üyeler , standart üye oldukları süre içerisinde , Helalimol.net’in  çalışma şekli, site yönetimi, Yıldız üyelik hakları ile ilgili olarak bilgi sahibi olmalıdırlar. Yıldız  üye olunduktan sonra üyenin Yıldız Üyelik haklarından veya Helalimol.net şart ve çalışma şeklinden, Helalimol.net sisteminden memnun kalmaması durumunda ödeme iadesi yapmaz. Üyeler standart üye oldukları süre içerisinde Helalimol.net  şartlarını iyi değerlendirmeli ve bu değerlendirme sonucu Helalimol.net şartlarını olumlu bulurlar ise , Yıldız  üye olmalıdırlar.

26. Yıldız Üyelerin  profilleri de ,  Helalimol.net kurallarını ihlal ettikleri takdirde, tıpkı Standart üyelerin profilleri gibi iptal edilebilirler. Bu durumda, herhangi bir geri ödeme ya da kullanılmamış dönemlere ait ücretlerin iadesi mümkün olmaz, üyeler böyle bir talepte bulunamaz. 
Satın alınan her üyelik paketi için Helalimol.net tarafından bir fatura düzenlenir. Faturalarının adreslerine gönderilmesini isteyen üyelere,  iletişim bölümünden adres ve fatura bilgilerini iletmeleri halinde, Helalimol.net , faturasını üyenin adresine gönderir. Helalimol.net’in  ödemeye binaen kesilmiş faturayı gönderme mecburiyeti yoktur. Bu sebeple  Helalimol.net  sorumlu tutulamaz.


Güvenlik

27. Helalimol.net  güvenlik konusunda son derece hassatır. Helalimol.net tüm gün sürekli olarak denetlenmektedir. 
28. Kredi kartı ödemeleri sanal ödeme sistemi ile yapıldığı için üyenin kredi kartı bilgileri sistemimizde saklanmaz.Üyenin  kart bilgileri, her defasında  yeniden istenir. Kredi kartı ile yaşanabilecek problemler banka ile üye arasındadır. Bu tip problemlerden Helalimol.net sorumlu tutulamaz.
29. Üye, göndereceği  elektronik postalarda, faxlarda veya mektuplarda asla kredi kartı numarasını yazmamalıdır. Elektronik postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. Helalimol.net., bu yollarla aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez. 
30. Üye verilerinin Helalimol.net ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı oluşabilecek sorunlardan Helalimol.net. sorumlu değildir. 
31.Helalimol.net., online ya da offline konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından sorumlu değildir. Üye davranışları , üyenin sorumluluğu altındadır. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan ,kayıp, hasar, zarar, ölüm, vb. durumlardan Helalimol.net. sorumlu değildir. 
32. Helalimol.net, site üyeleri  arasındaki anlaşmazlıkları takip etme hakkına sahiptir, bu konuda uyarıcı ve yaptırıma dönük müdahalede bulunabilir  ama buna zorunlu değildir. Üyeler arasındaki iletişim, etkileşim ve ilişkiler, tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan Helalimol.net  sorumlu değildir. 
33. Helalimol.net  üyeleri istedikleri zaman, Ayarlar sayfasında bulunan  Üyelik silinmesi bölümündeki talimatları takip ederek üyelikten çıkabilir. Helalimol.net, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir. 
34.Helalimol.net. gerekli gördüğü takdirde , kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (forumlar, sohbet odaları, kısa mesaj, messenger’a ait mesaj, fotoğraf ya da profil ) Üyelik Sözleşmesini ,ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilir veya iptal edebilir. 
35. Bu sayfada yer alan maddeler ve içerikleri , değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla Helalimol.net tarafından istendiği zaman değiştirilebilir. 
36. Helalimol.net bir evlilik sitesi olduğundan üyelerinin evli olmaması gerekmektedir.Beyan edilenin aksine  evli olduğu anlaşılan üyelerin üyelikleri  iptal edilir. Bu tip durumlardan doğabilecek zararlardan Helalimol.net sorumlu tutulamaz.
37. Helalimol.net bir evlilik sitesi olduğundan  üyelerinin tek niyeti evlilik olmalıdır. Farklı niyetlerle üye olduğu  anlaşılan üyelerin üyelikleri iptal olunur.  Helalimol.net delil sunmakla sorumlu değildir.
38. Helalimol.net  üyelerinin şikayette bulunduğu üyelikler, değerlendirmeye tabi tutulur ve bunun sonucu  şikayet edilen üyelikler iptal edilebilir. Helalimol.net şikayet eden üyeleri gizli tutmak nedeni ile durumu ispatta bulunmak zorunda değildir. Helalimol.net kapatılan ve iptal edilen üyelik ile ilgili sorumlu tutulamaz.
39. Helalimol.net ile tanışan ve niyetleri evlilik olan üyeler,  karşılarındaki kişileri birebir tanımakla yükümlüdür. Sitemiz aracılığıyla tanışılan kişilerle yaşanacak ilişkiler ve evliliklerde yaşanacak problemlerden  Helalimol.net  sorumlu tutulamaz.
40. Helalimol.net üyeleri , kredi kartı ve banka hesap numarası gibi gizlilik gerektiren bilgileri saklı tutmalıdır. Bu bilgilerin saklı tutulmadığı ve diğer üyelerle paylaşılması gibi durumlarda  yaşanabilecek sorunlardan Helalimol.net sorumlu tutulamaz.
41. Helalimol.net  editörleri ve yöneticileri, üyelikleri her ne kadar denetlese de, üyeler arasında yaşanabilecek olası  dolandırıcılık vb.olaylarında yaşanan ikili sorunlardan Helalimol.net sorumlu değildir.
42. Helalimol.net  üyelerinin resimlerini gizli tutmak amacıyla anasayfasında sabit  resimler gösterir. Gerçek üyeler, kayıtlı üyelerin görebileceği şekilde saklı tutulur. Üyeler asla anasayfada resimlerinin gösterilmesini isteyemez ve anasayfada gösterilen resim ve içerikten Helalimol.net sorumlu tutulamaz. Gösterme ya da göstermeme konusu Helalimol.net’in tasarrufundadır.
43. Helalimol.net  kullanıcıları site yetkilerini ve site içeriğini iyi inceledikten sonra siteye üye olmalı ve üyelikleri sırasında Helalimol.net ‘ten  memnun kaldıkları takdirde  Yıldız Üye olmalıdırlar. Aksi taktirde Yıldız Üyelik şartlarını , Yıldız Üyelik ödemesini  yaptıktan sonra yeterli bulmamak, kabul edilir bir sebep değildir.
44. Üye, Helalimol.net ‘in yürürlükteki şartları gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlar içerisinde, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde üyelere ait gizli/özel/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple Helalimol.net ‘ten her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder ve buna aksi davranmayacağını taahhüt eder.
45. Bu sözleşmenin yorumlanmasında ve bu sözleşme dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku geçerlidir.  Sözleşme sebebiyle  doğan ve doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde Isparta Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
46. Üye, Helalimol.net içerisinde diğer üyelerle olan sorunlarında, Üyelerin Helalimol.net içerisinde yaşadığı herhangi bir sorunla ilgili olarak , Helalimol.net ‘ten her ne nam ve ad  altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder. 
47. Helalimol.net , üyelerin , Yıldız Üye olsa dahi, Helalimol.net’e gelen şikayetler nedeni ile şikayet edilen üyenin, üyeliğini iptal edebilir. Üye, Üyelik iptalleri yapılan üyelerin Helalimol.net ‘ten her ne nam ve ad altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.

48. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında, Helalimol.net’in , onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder. 


Üyelik formunda yer alan "üyelik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum" kutusunun işaretlenmesi yukarıdaki koşulların kabul edilmiş olması anlamına gelmektedir.
 


Go up

Go up